Przyjedź, Tatry czekają na Ciebie. Przyjedź, usiądź na kamieniu, poczuj magię tego miejsca - już zawsze będziesz tu wracał. :) 

Schronisko Dolina Chochołowska

 

Schronisko turystyczne w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach Zachodnich. Położone na wysokości 1146 m n.p.m. Jest doskonałą górską bazą noclegową w rejonie Tatr Zachodnich.

To największe schronisko wPolskich Tatrach. Czynne przez cały rok. Turystom oferuje ponad 120 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3-, 4-, 6-, 8- i 14-osobowych. Posiada także świetlicę, kuchnię turystyczną i suszarnię ubrań. Przy schronisku znajduje się dyżurka TOPR. W schronisku można bezpłatnie zagotować sobie wodę w czajniku elektrycznym w kuchni turystycznej. 
Administracyjnie schronisko znajduje się na terenie wsi Witów.
Pierwsze schronisko wybudowane zostało w latach 1930-32. Pod koniec wojny w styczniu 1945 r. schronisko zostało spalone przez Niemców. Obecny budynek został wybudowany w latach 1951-1953. 23 czerwca 1983 r. przebywał w Dolinie Chochołowskiej papież Jan Paweł II, gdzie spotkał się z Lechem Wałęsą ówczesnym przywódcą Solidarności. Na cześć tego wydarzenia została wmurowana tablica pamiątkowa przy wejściu do schroniska oraz wytyczono szlak papieski w Dolinie Jarząbczej. 
Od 1958 r. schronisko korzysta z małej elektrowni wodnej uruchomionej na potoku chochołowskim, która zapewnia ekologiczne ogrzewanie i oświetlenie obiektu.

Bufet z jadalnią wydaje posiłki w godzinach: 08:00-20:00.
Schronisko posiada salę do organizacji imprez okolicznościowych lub konferencji.

Schronisko Chochołowska Schronisko Chochołowska Polana w krokusach Polana w krokusach Widok z schroniska Widok z schroniska Wejście do schroniska Wejście do schroniska  

Ceny noclegów od 20 do 55 zł za osobę.

Wyżywienie:
śniadanie od 15 do 20 zł
obiad od 35 do 40 zł
kolacja od 15 do 20 zł

Polecamy pstrąga z patelni!!!

W schronisku nie ma możliwości płacenia kartą
Wrzątek dostępny przez całą dobę - nieodpłatnie
W schronisku jest kiosk w którym można zakupić mapy, pocztówki, pamiątki, artykuły drogeryjne i medyczne oraz artykuły górskie
W obrębie schroniska brak dostępu do sieci komórkowych
Istnieje możliwość przechowania bagażu, rowerów oraz nart
W schronisku znajduje się sala telewizyjna

Telefon do schroniska w Dolinie Chochołowskiej +48 18 20 705 10 - od godziny 08:00 do 20:00.